Wyświetlone zostało 500 ostatnio wprowadzonych do katalogu pozycji (nowe nabytki). Zostały one posortowane malejąco po numerze inwentarzowym. Pozycje można tylko przeglądać, nie działa w tym trybie wyszukiwanie.
Każdy z nas w pewien sposób z nich korzysta. Piszemy posty i komentarze na Facebooku, wrzucamy zdjęcia na Instagrama, tweetujemy, dzielimy się filmikami na TikToku. Nie masz konta w żadnym z portali społecznościowych i uważasz, że jesteś całkowicie wolny od ich wpływu? Mylisz się. Skoro bowiem z Facebooka, Twittera, albo YouTube`a korzystają ludzie wokół ciebie, twoja rodzina, znajomi, politycy i dziennikarze, którzy komentują w telewizji otaczającą cię rzeczywistość, to i tak masz na co dzień do czynienia z mediami społecznościowymi. A ponieważ są to potężne narzędzia kreowania trendów, wywierania presji politycznej, społecznej i sprzedażowej, dobrze, by każdy z nas wiedział, jak działają i jak się pod ich wpływem zmieniamy. Sięgnij po książkę Artura Roguskiego i dowiedz się między innymi: dlaczego w ogóle korzystamy z mediów społecznościowych, co powoduje, że się od nich uzależniamy i czy możemy się przed tym bronić, jak firmy i politycy wykorzystują to, czym dzielimy się w sieci dla swoich celów, w jaki sposób mądrze używać mocy mediów społecznościowych.
Pierwsza w języku polskim publikacja poruszająca w sposób kompleksowy problematykę terapii zajęciowej osób z niepełnosprawnością intelektualną.Przedstawia teoretyczne aspekty niepełnosprawności i terapii zajęciowej. Pokazuje obszary funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz możliwości wspierania tych osób jakie daje terapia zajęciowa. Szerzej omawia m.in. terapię zajęciową osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz dzieci z zespołem Downa.
14.7. Miejsce metody Snoezelen w terapii zajęciowej 326
14.8. Podsumowanie 327
Polecenia i pytania sprawdzające 328
Piśmiennictwo 328
Skorowidz 331
UKD:
615.851 376-056.36 (075.8)
UWAGI:
Na stronie tytułowej i okładce: Patronat merytoryczny Komitet Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN. Egzemplarz dostępny także przez [>>] Internet po otrzymaniu w bibliotece kodu i zalogowaniu się na www.libra.ibuk.pl Bibliografia przy rozdziałach. Indeks.
Probacja : resocjalizacja z udziałem społeczeństwa : konteksty antropologiczno-filozoficzne "Resocjalizacja z udziałem społeczeństwa : konteksty antropologiczno-filozoficzne"
Prezentowana publikacja oparta jest na podejściu interdyscyplinarno-międzyobszarowym. Autor ukazuje koncepcję probacji, która pozwala na stosowanie we wspomaganiu i nabywaniu umiejętności komunikacyjnych, rozwojowych i przystosowawczych osób karanych, wartości kreujących ich tożsamość osobową.
W podręczniku autorzy klarownie i przystępnie objaśniają podstawowe zagadnienia dotyczące systemu finansów jednostek samorządu terytorialnego na gruncie obowiązujących ustaw i aktów prawa miejscowego.
"Choroby układu sercowo-naczyniowego należą do chorób społecznych naszej cywilizacji i z tego powodu są jednym z największych wyzwań współczesnej medycyny. Wśród różnych metod leczenia stosowanych w chorobach serca i naczyń ważne miejsce zajmuje fizjoterapia. Moje wieloletnie doświadczenie dydaktyczne i kliniczne oraz sugestie środowiska akademickiego wskazały na potrzebę uaktualnienia dotychczasowej wiedzy w tym zakresie, zbieżnej z wymaganiami standardów kształcenia na wydziałach fizjoterapii.Podręcznik stanowi kompendium aktualnych informacji na temat przydatności i możliwości zastosowania różnych metod fizjoterapeutycznych w terapii schorzeń układu krążenia. Książka wzbogacona została o zagadnienia związane z zastosowaniem nowych rodzajów energii fizycznych wprowadzonych do lecznictwa fizykalnego, takich jak np. magnetoterapia, polichromatyczne światło spolaryzowane, elektrostymulacja wysokonapięciowa, impulsy typu TENS czy prądy Traeberta.
Innowacyjność jest tematem niezwykle popularnym i szeroko analizowanym. Jej istotność powinna być szczególnie podkreślana w obszarze rolnictwa, ze względu na dostarczanie żywności z tego sektora. Wdrażanie innowacji daje możliwość nie tylko unowocześniania majątku, lecz także dostosowania procesów produkcyjnych i wytwarzanych produktów do zachodzących zmian klimatycznych. Proces innowacyjny charakteryzuje się jednak kosztochłonnością, a związane z nim wysokie ryzyko może dodatkowo utrudniać pozyskanie kapitału. Książka jest pierwszą, w której w szeroki i kompleksowy sposób poruszono problematykę finansowania działalności innowacyjnej gospodarstw rolnych. Rozważania teoretyczne w zakresie możliwości, jakie dostarcza podmiotom rolnym polski rynek finansowy, zostały uzupełnione wywiadami kwestionariuszowymi przeprowadzonymi w województwie łódzkim w 2018 roku.
1.4. Bariery w pozyskiwaniu finansowania przez rolników 31
1.5. Podsumowanie 34
Rozdział 2. Źródła finansowania działalności innowacyjnej w rolnictwie 37
2.1. Działalność innowacyjna gospodarstw rolnych 38
2.2. Ryzyko działalności innowacyjnej gospodarstw rolnych 40
2.3. Podstawowe źródła finansowania działalności innowacyjnej gospodarstw rolnych 48
2.3.1. Samofinansowanie 49
2.3.2. Kredyty bankowe 54
2.3.3. Fundusze europejskie 63
2.3.3.1. Dopłaty bezpośrednie 65
2.3.3.2. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020 68
2.4. Podsumowanie 79
Rozdział 3. Alternatywne formy wspierania działalności innowacyjnej gospodarstw rolnych 81
3.1. Alternatywne źródła finansowania działalności innowacyjnej 82
3.1.1. Leasing maszyn i urządzeń rolniczych 82
3.1.2. Pożyczka leasingowa 86
3.1.3. Finansowanie fabryczne 89
3.2. Instrumenty zarządzania ryzykiem w rolnictwie 91
3.3. Znaczenie instytucji niefinansowych w finansowaniu działalności innowacyjnej gospodarstw rolnych 106
3.4. Podsumowanie 109
Rozdział 4. Uwarunkowania wyboru źródeł finansowania działalności innowacyjnej indywidualnych gospodarstw rolnych województwa łódzkiego. Wyniki badań własnych 111
4.1. Metodyka przeprowadzonych badań empirycznych 112
4.1.1. Cele i zakres badań własnych 112
4.1.2. Metodyka FADN 113
4.1.3. Uzasadnienie doboru próby indywidualnych gospodarstw rolnych 115
4.1.4. Projektowanie kwestionariusza wywiadu 118
4.1.5. Charakterystyka zastosowanych metod ilościowych 119
4.2. Charakterystyka indywidualnych gospodarstw rolnych 126
4.3. Finansowe aspekty działalności innowacyjnej indywidualnych gospodarstw rolnych 138
4.3.1. Bariery finansowania działalności innowacyjnej indywidualnych gospodarstw rolnych 146
4.3.2. Instrumenty kontroli ryzyka stosowane w indywidualnych gospodarstwach rolnych 150
4.4. Wpływ zmiennych strukturalnych gospodarstwa na finansowanie działalności innowacyjnej indywidualnych gospodarstw rolnych 154
4.5. Indywidualne cechy rolnika a finansowanie działalności innowacyjnej indywidualnych gospodarstw rolnych 166
Analiza wybranych systemów stanowi zbiór opowiadań z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa narodowego, które powstały w rezultacie spotkań ludzi nauki z przedstawicielami administracji publicznej. Podstawowym jej celem jest zwrócenie uwagi na istotne problemy i wyzwania bezpieczeństwa państwa z uwzględnieniem środowiska międzynarodowego, jak również przedstawienie wybranych systemów przeciwdziałania podstawowym zagrożeniom w tym zakresie. Składaja się na nia dwie części. Pierwsza przedstawia tło polityczne i militrne zachodzących współcześnie zjawisk oraz wybrane problemy z zakresu bezpieczeństwa społecznego, ekonomicznego i ekologicznego oraz teleinformatycznego. Poszczególne rozdziały traktuja o przesłankach i przyczynach powstania zagrożeń w środowisku wewnetrznym i zewnętrznym państwa, zależnościach między nimi ich skutkach, poruszają problematykę przestępstw komputerowych i wojny w cyberprzestrzeni, masowych migracji w kontekście realizacji funkcji państwa oraz zagrożenia jakości wód w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Część druga obejmuje analizy z zakresu funkcjonowania wybranych podsystemów bezpieczeństwa narodowego. Kolejne rozdziały dotyczą charakterystyki pozamilitarnego systemu obronnego państwa z uwzględnieniem współpracy w ramach europejskich i północnoatlantyckich struktur bezpieczeństwa, zadań jednostek samorządu terytorialnego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, a także współpracy Straży Granicznej ze służbami wywiadu i kontrwywiadu w systemie ochrony granicy państwowej w kontekście współczesnych wyzwań i zagrożeń oraz zmian w środowisku międzynarodowym.
UKD:
327.56/.57 351.746.1(438) 351.86(438)
UWAGI:
Bibliografie, netografie, wykazy aktów prawnych przy pracach. Indeks.
Mariusz Z. Jędrzejko, Agnieszka Taper, Tomasz Kozłowski.
ADRES WYDAWNICZY:
Warszawa ; [Milanówek] : Centrum Profilaktyki Społecznej - Oficyna Wydawnicza von Velke ; Ostrowiec Świętokrzyski : Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości, 2020.
Pierwsze w Polsce kompleksowe studium problemu cyberzaburzeń (cyberdisorder) skierowane do profesjonalistów (pedagodzy, psycholodzy, terapeuci, pediatrzy) oraz szerokiego grona odbiorców. Publikacja oparta o najnowsze źródła wiedzy i wieloletnią praktykę zawodową autorów w obszarze diagnozy cyberzaburzeń. Wnikliwy opis mechanizmów i predykatorów cyberzaburzeń, reakcji mózgu dzieci na nadużywanie technologii i kontaktów cyfrowych (komunikacji zapośredniczonej), rozwoju i etapów cyberzaburzeń. Liczne delegacje dla prawidłowego modelowania relacji dzieci-technologie cyfrowe oraz sposobów wprowadzania dziecka w cyberświat. Praktyczne wskazówki do tworzenia kontraktów cyfrowych oraz diagnozowania cyberzaburzeń.